Naujasis elektrinis „Fiat 500e“ tapo metų automobilių „GQ“ leidinio rinkimuose

Naujasis elektrinis „Fiat 500e“ tapo metų automobilių „GQ“ leidinio rinkimuose

Pirmaujantis JAV vyrų gyvenimo būdo leidinys „GQ“, leidžiamas JAV, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose šalyse, 2022 m. automobilių apdovanojimuose naujajam elektra varomam „Fiat 500e“ skyrė „Metų miesto automobilio apdovanojimą“. Tai jau 25-asis šiam visiškai elektriniam  „Fiat“ modeliui tekęs apdovanojimas nuo debiuto pasaulio rinkose šiemet.

14-ąjį kartą vykstančių „GQ“ automobilių apdovanojimų vertintojai šiemet ypatingą dėmesį skyrė elektriniams automobiliams. Kadangi naujasis visiškai elektrinis 500-ukas atitiko šį kriterijų, „GQ“ ekspertai toliau žvalgėsi automobilių, kurie būtų įkvepiantys ir priverstų automobilistų širdis plakti sparčiau, tačiau tuo pat metu išlaikytų esmines automobilio savybes.

Vyrams skirtą tarptautinį gyvenimo būdo leidinį pakerėjo naujojo elektrinio 500-tuko žavesys, pastangų nereikalaujanti eksploatacija ir klasiškas dizainas. Anot leidinio komisijos, visi šie elementai puikiai dera romantiškame miesto automobilyje, kuris net praėjus 65 metams po pirmojo 500-tuko išriedėjimo į Europos gatves ir toliau kelia susižavėjimo bangas.

„Iš visų šiuo metu keliuose riedančių atgaivintų retro modelių, legendinis 500-tukas neabejotinai geriausias. Romantiška ir patikima miesto automobilio versija, 1957 m. įprasminusi šūkį „la dolce vita“ ant keturių ratų, net dabar neabejotinai išsaugojo tą visokeriopą patrauklumą – jis mielas, klasiškas, nebrangus, žavingas, išmanus, kietas.“ – sakė „GQ“ redaktorius Paulas Hendersonas.

Jo teigimu, „jei ir yra koks geresnis ir patrauklesnis būdas „maltis“ po miestą nei su „Fiat 500e”, tai mes jo neradome. Ši tobulos klasikos nauja versija įkūnija visišką atsipalaidavimą ir nerūpestingumą“.

Anot „Fiat“ atstovų Lietuvoje UAB „Autobrava Motors“, tokio pripažinto leidinio skirtas tarptautinis apdovanojimas išties neeilinis įvykis tebesitęsiančioje „Fiat 500e“ sėkmės istorijoje.

„Naujajame „Fiat 500e“ kompanijos dizaineriai ir inžinieriai ne tik neįtikėtinai sujungė šlovingą prieš 65 metus sukurto modelio praeitį ir kertines vertybes, bet ir atvėrė kelius vystyti tvaraus judumo mieste alternatyvas. Trečiosios kartos ikoniškasis „Fiat 500“ išsiskiria šiuolaikišku dizainu, prieinama kaina ir yra tikras tvaraus mobilumo simbolis. Sukurtas, suprojektuotas ir pagamintas „Fiat“ namuose Turine, naujasis 500-tukas yra pirmasis visiškai elektrinis modelis  „Fiat“ istorijoje, dar kartą parodantis gamintojo galią užkariaujant miesto gyventojų širdis“, – sako „Fiat“ ženklo atstovė Lietuvoje ZY.

 

Tvarią naujojo elektrinio 500-tuko filosofiją atspindi ne tik elektrinis variklis. Tvarumas atsispindi ir automobilio interjere – salono medžiagos, sėdynių apmušalai yra pagaminti iš „Seaqual“ poliesterio, kuris gaminamas iš perdirbto jūrose ir sausumoje surinkto plastiko.

Pernai Europos rinkose debiutavęs elektra varomas „Fiat 500e“ pilnai įkrautas įveikia net 320 kilometrų atstumą. Naujasis Italų gamintojo elektromobilis 50 km/val. greitį išvysto vos per 3,1 sekundės, o automobilio galia siekia 87 kW. Šioje transporto priemonėje montuojama įkrovimo sistema net kelis kartus sutrumpina įkrovos laiką – po 5 minučių įkrovimo jis yra pajėgus nuvažiuoti optimalų atstumą mieste – 50 kilometrų, o įkrauti elektromobilio bateriją iki 80 proc. užtrunka vos kiek ilgiau nei pusvalandį – 35 minutes.

Lietuvoje „500e“ kainuoja nuo 22 490 Eur atskaičius siūlomą paramą naujiems elektromobiliams įsigyti Lietuvoje.