Ženevoje bus pristatyti specialūs modeliai „Fiat“ 120-ajam gimtadieniui pažymėti

Ženevoje bus pristatyti specialūs modeliai „Fiat“ 120-ajam gimtadieniui pažymėti

1899 m. liepos 11 d. buvo įkurta „Società Anonima Fabbrica Italiana di Automobili – Torino“ įmonė, kuri šiandien žinoma kaip vienas didžiausių automobilių gamintojų visame pasaulyje. 120 metų sukaktį „Fiat“ paminės daugybėje renginių, o kai kuriuose pristatys ir specialiai tokiam gimtadieniui sukurtą automobilių gamą. Pirmasis jų – tarptautinė Ženevos automobilių paroda, vykstanti kovo mėnesį. Be gimtadieniui skirtos automobilių gamos, „Fiat“ joje pristatys naujas koncerno technologijas, specialias „Panda“ bei „Tipo“ modifikacijas.

„Labai nedaug automobilių gamintojų gali pasigirti tokia turtinga ir įspūdinga istorija kaip „Fiat“. Transportas per metus keitėsi, technologijos tobulėjo, o vienas dalykas yra toks pat jau 120 metų – tai jausmas įsėdus į šio gamintojo automobilį. Supratimas, jog vairuoti dailų, puikų, ekonomišką ir patikimą modelį, kuris džiugina ne tik vairuotoją, bet ir visus keleivius“, – teigia oficialaus „Fiat“ atstovo Lietuvoje „Autobrava Motors“ pardavimo vadovas Arnoldas Ardzevičius.

Speciali 120-oji serija

Išskirtinę sukaktį „Fiat“ pamini taip, kaip ir priklauso automobilių gamintojui. Jis specialiai šiai progai sukūrė kelis automobilius, visi jie – iš 500-osios serijos.

Fiat 500X“ krosoveris išsiskiria savo spalvine gama – jo išorė gali būti nudažyta „Pearl Tuxedo“ (balto perlamutro ir juodos) arba „Silver Tuxedo“ (sidabrinės pilkos ir juodos) atspalviais. „Tuxedo“ iš kitų išsiskiria juodais apvadais ant galinio vaizdo veidrodėlių, „Cinema Black“ slenksčiais, chromuotais langų rėmais bei 16 arba 17 colių skersmens tamsiais lengvojo lydinio ratlankiais, o interjere prie juodo prietaisų skydelio ir kitų išskirtinių detalių puikiai dera vario spalvos sėdynių apmušalai.

Krosoverio priekiniuose žibintuose panaudota LED technologija. Artimųjų ir tolimųjų šviesų LED žibintai kelią apšviečia 160 proc. ryškiau nei halogeniniai ir vartoja 66 proc. mažiau energijos.

Mažasis hečbekas „Fiat 500“ taip pat papuoštas išskirtiniu „120th“ apdaru. Juodai balta išorė priderinta prie 16 colių skersmens vario atspalvio ratlankių, o priekyje modelio eleganciją pabrėžia per variklio gaubtą einanti chromuota juosta. Jau standartinėje šio modelio įrangoje yra 7 colių įstrižainės lietimui jautrus ekranas su „Uconnect®“ operacine sistema, integruotos „Apple CarPlay™“ ir „Android Auto™“ sąsajos.

Erdviojo „Fiat 500L“ juodai baltą išorę puošia blizgios juodos bei chromuotos detalės ant priekinių radiatoriaus grotelių, dvispalviai 17 colių skersmens ratlankiai, o viduje patogios sėdynės padengtos pilku audiniu bei juoda oda. Jų vario spalvos siūlės bei išsiuvinėtas 500 logotipas suteikia išskirtinį tik šiam dizaino sprendimui būdingą kontrastą.

„120th“ paženklinti „Fiat“ modeliai parduodami su benzininiais ir dyzeliniais varikliais bei automatinėmis ir mechaninėmis pavarų dėžėmis.

Išskirtinis „Tipo Sport“

Ženevoje „Fiat“ pristato naująjį „Tipo Sport“ – penkerių durų hečbeką su 120 AG „Multijet“ varikliu bei automatine DCT pavarų dėže. Jo išorė – tviskančiai balta „Pastel White“, o pirkėjui panorėjus, stogas gali būti juodas. Ta pačia tamsia kontrastine spalva dažomos ir šoninių galinio vaizdo veidrodėlių apdailos bei durų rankenėlės.

Daugybė „Tipo Sport“ išvaizdos elementų sufleruoja, kad tai – išskirtinis modelis. Čia kitokie nei standartiniame modelyje buferiai, šoniniai slenksčiai, galinis difuzorius, įspūdingai atrodo stogą tarsi prailginantis galinis oro aptakas, o siluetą užbaigia 18 colių skersmens ratlankiai.

Priekiniai žibintai gali būti pasirenkami „Bi-Xenon“ – jie užtikrina 30 proc. didesnį apšvietimą nei standartiniai.

Interjere dominuoja juoda spalva, o odos bei tekstilinio audinio sėdynės suteikia prabangos pojūtį. Standartinėje kiekvieno „Tipo Sport“ įrangoje yra 7 colių įstrižainės lietimui jautrus ekranas su „Uconnect®“ sistema. Jame rodoma ne tik pagrindinė automobilio informacija, bet ir su „Apple CarPlay™“ bei „AndroidAuto™“ prijungto telefono programos – kontaktai, kalendorius, žemėlapiai ir kitos.

„Tipo Sport“ yra 500 000-asis „Tipo“ automobilis, nuriedėjęs nuo konvejerio linijos. Per mažiau nei trejus metus nuo gamybos pradžios „Tipo“ tapo segmento lyderiu Italijoje bei pateko į „Top 10“ keturiose Europos valstybėse. Daugiau nei 70 proc. visų „Tipo“ modelių parduodama už Italijos ribų – tai antras didžiausią pasisekimą tarptautinėse rinkose turintis „Fiat“ modelis.

Kasmetinė Ženevos automobilių paroda 2019 m. vyksta kovo 7-17 d. (specialiai žurnalistams ir VIP svečiams skiriamos kovo 5-6 d.) Tai viena didžiausių tokio tipo parodų pasaulyje.