Elektromobiliai

Lerici Image with no logos_768x888 - 1

Ateitis ar dabartis? „Fiat“ perspektyva

Ši elektrinio transporto koncepcija, primenanti kompaktiškus krosoverius, teikia pirmenybę elektriniam ir tvariam mobilumui su mažesne emisija. Išskirtinis jos bruožas – pritaikomos grindys, kuriose telpa iki keturių akumuliatorių blokų, kurių kiekvienas leidžia nuvažiuoti 100 kilometrų atstumą. Penktasis modulis yra tarp priekinių ir galinių sėdynių, dar labiau padidindamas jo galimybes.
2020 m. „Fiat“ padarė reikšmingą žingsnį miesto mobilumo srityje, pristatydama legendinį „Nuova 500“ kaip 100 % elektrinį modelį, siekdama pakeisti miesto transportą.

Važiuoja link elektrinio

Kalbėdami apie elektromobilius, kalbame apie ateitį. Daugelis šalių pripažįsta elektromobilių privalumus ir siūlo specialias paskatas, skirtas skatinti jų naudojimą. Elektromobiliai veikia su galingomis ir moderniomis baterijomis, sumažindami išmetamųjų teršalų kiekį ir triukšmą, išskyrus garsą, kuris įspėja pėsčiuosius apie jų buvimą. Elektromobiliai priskiriami prie akumuliatorinių elektrinių transporto priemonių (BEV), nes jie naudoja tik įkraunamas baterijas, įkraunamas iš viešojo elektros tinklo arba privačių įkrovimo stotelių.


Elektromobilių įkrovimo laikas labai skiriasi priklausomai nuo akumuliatoriaus tipo, įkrovimo būdo ir akumuliatoriaus talpos.

Elektromobiliai suteikia keletą privalumų tiek asmeninių, tiek aplinkosaugos požiūriu:

1. Patekimas į riboto naudojimo zonas

Elektromobiliai gali nemokamai važiuoti miesto teritorijoje, jei gavę savivaldybės leidimą.

2. Mažesnės energijos sąnaudos

Paprastai tai yra ekonomiškiau nei naudoti įprastą kurą, ir tai galima padaryti ir namuose.

3. Lengva vairuoti

Idealiai tinka važiavimui mieste, pasižymi sklandžiu greitėjimu ir paprastu valdymu vienu pedalu.

4. Mažesnės priežiūros išlaidos

Elektromobiliai turi paprastesnę mechaniką, mažiau komponentų ir skysčių, kuriuos reikia papildyti.

Įkrovimo išlaidos ir laikas

Elektromobilių akumuliatorių įkrovimo laikas priklauso nuo akumuliatoriaus talpos, įkrovimo galios (kW) ir transporto priemonės įkroviklio maksimalios galios. Automobilių gamintojai nuolat tiria ir kuria akumuliatorius, kurie siūlo didesnį atstumą ir greitesnį įkrovimo laiką. Šiuolaikinėse elektromobiliuose daugiausia naudojami ličio jonų (Li) akumuliatoriai, žinomi dėl savo patvarumo.

Įkrovimas viešosiose stotyse siūlo įvairius mokėjimo būdus, pavyzdžiui, mėnesinį mokestį arba mokestį pagal poreikį, kurio kainą nustato operatorius arba elektromobilumo paslaugų teikėjas (e-MSP). Namuose įkrovimas gali būti atliekamas naudojant specialų įrenginį („Wallbox“) arba standartinį maitinimo lizdą, o kainos skiriasi priklausomai nuo energijos poreikio ir elektros tiekėjo. Klientai gali pasirinkti įrengti papildomą skaitiklį, kad atskirai stebėtų įkrovimo energijos sąnaudas.

Patogus įkrovimas

Paprastai elektromobilių įkrovimo laikas priklauso nuo akumuliatoriaus talpos, įkrovimo galios (kW) ir transporto priemonės įkroviklio maksimalios galios.
Dažniausias ir patogiausias elektromobilio įkrovimo būdas yra per elektros lizdą. Tačiau norėdami greitesnio įkrovimo, savininkai gali rinktis sieninį įkrovimo įrenginį arba viešąsias įkrovimo stoteles. Sieninius įkrovimo įrenginius galima įrengti namuose arba darbo vietoje, kad būtų galima greičiau įkrauti. Greitojo įkrovimo stotelės, strategiškai išdėstytos miestuose, siūlo didelę galią nuo 50 iki 350 kW. Viešąjį įkrovimą galima atlikti naudojant kintamąją srovę (2 ir 3 kabelio režimas) arba nuolatinę srovę (4 kabelio režimas). Įkrovimo laikas gali skirtis nuo minučių iki valandų, priklausomai nuo transporto priemonės akumuliatoriaus talpos, įkrovimo taško galios ir aplinkos veiksnių, tokių kaip temperatūra ir akumuliatoriaus degradacija.

Įkrovimo laikas gali skirtis nuo minučių iki valandų, priklausomai nuo transporto priemonės akumuliatoriaus talpos, įkrovimo taško galios ir aplinkos veiksnių, tokių kaip temperatūra ir akumuliatoriaus būklės blogėjimas.