Skip to content Skip to navigation

ELEKTROS AUTOMOBILIAI: dabartis ar ateitis?

MINTIS APIE FIAT
„Fiat“ tiki elektromobilio ateitimi ir planuoja drastiškai sumažinti „Fiat“ vidutinį CO2 emisiją kelyje iki nulio. Štai kodėl Ženevos automobilių parodoje „Fiat“ pristatė naująjį „Fiat Centoventi“ – elektrinį koncepcinį automobilį, primenantį kompaktiškiausių krosoverių dizainą ir padedantį pamatus ateities automobiliui. Transporto priemonė, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas elektriniam ir tvariam mobilumui be išmetamųjų teršalų. Pagrindinis dizaino bruožas yra platforma, leidžianti sutalpinti kelis akumuliatorių paketus. Kiekvienas paketas siūlo 62 mylių atstumą, kurį galima pasiekti iki 310 mylių per modulinę sistemą.

„Fiat“ elektrinė ateitis – ne tik „Fiat Centoventi“, visų pirma, ji prasideda nuo naujojo „Fiat 500“ electric, kuris debiutavo 2020 m. kovo mėn. Šis modelis veiks tik su akumuliatoriaus energija, o iš benzininių ir dyzelinių variklių.

Kelionė link elektros

Kai kalbame apie elektromobilius, dažniausiai kalbame ir apie ateitį. Iš tiesų, atrodo, kad daugelis šalių vis labiau tiki šio tipo automobilių pranašumais, taikydamos skatinimo programas pirkti elektromobilius. Elektromobilis yra viena iš pagrindinių automobilių pramonės tendencijų, pagrindinis komponentas, kuris sulaukia visų susidomėjimo.
Bet kas yra elektromobilis ir kodėl jis toks svarbus?
Paprasčiausiai elektromobilis yra automobilis, kuris naudoja elektrą per įkrovimą, o ne benziną ar kitus automobiliuose naudojamus degalus. Skirtingai nuo hibridinių automobilių, elektromobiliai neturi taršos poveikio. Net variklio triukšmo negirdėti, tačiau gamintojams įpareigota elektromobilius aprūpinti garso sintezatoriais, įspėjančiais pėsčiuosius apie jų atvykimą.
Akronimas BEV (Battery Electric Vehicle) vartojamas ir elektromobiliui, nes automobilis pildomas įkraunant baterijas naudojant elektros energiją iš tinklo ar kitų paskirstymo sistemų. Įkrovimas gali vykti naudojant visoje šalyje esančias įkrovimo stotis arba naudojant buitinį elektros lizdą.
Elektromobilį įkrauti paprasta ir jį galima atlikti bet kur, kur yra lizdas ar įkrovimo stotelė. Viešos įkrovimo stotelės taip pat yra degalinėse, automobilių stovėjimo aikštelėse, restoranuose, viešbučiuose ir kitose vietose.
Elektromobilio įkrovimo laikas labai skiriasi priklausomai nuo įkrovimo tipo, galios ir akumuliatoriaus talpos.

Elektromobiliai: geriau jums ir aplinkai

Elektromobiliai turi keletą privalumų, tiek asmeninių, tiek aplinkosauginių, ypač praktiniu požiūriu. Žemiau bandome juos apibendrinti keliais žingsniais.

1. Nemokamas įėjimas į riboto eismo zonas.
Kadangi elektromobiliai neteršia aplinkos, į kai kuriuos miestų centrus gali patekti nemokamai.
2. Sumažėjusios kuro sąnaudos
Įkrovimas elektra yra daug pigesnis nei bet koks kitas kuras, o tai yra iki trijų kartų mažiau nei kitų kuro rūšių.
3. Vairavimo patogumas
Elektromobilis puikiai tinka važinėti mieste, užtikrinant sklandų pagreitį.
4. Komfortas
Elektromobilis beveik nekelia triukšmo ir siūlo atpalaiduojančią aplinką, kuri žymiai sumažina vairavimo įtampą.
5. Priežiūra
Elektromobilių mechanika nuo variklio iki transmisijos yra daug paprastesnė nei tradicinio automobilio, nes jame mažiau komponentų ir mažiau skysčių, kuriuos reikia pildyti. Dėl regeneracinio stabdymo net stabdžiai naudojami mažiau nei tradiciniuose automobiliuose.

Įkrovimo išlaidos ir laikas

Elektromobilių akumuliatorių įkrovimo laikas skiriasi priklausomai nuo akumuliatoriaus tipo ir įjungimo į elektros tinklą.
Vienas iš pagrindinių iššūkių automobilių gamintojams, besidomintiems elektromobiliais, yra baterijų, leidžiančių padidinti atstumą ir greitą įkrovimą, tyrimai ir kūrimas. Šiuolaikinių elektromobilių akumuliatoriai, dažniausiai ličio (Li) akumuliatoriai, yra gana patvarūs.
Įkrovimas viešai gali būti atliekamas per įkrovimo stotis arba, jei norite įkrauti iš namų, tai galima atlikti naudojant laidą tiesiai iš elektros lizdo arba naudojant įdiegtą įkrovimo sieninę dėžutę, o išlaidos įtraukiamos į elektros sąskaitą. Vidutiniškai įkraunama hibridinė transporto priemonė gali nuvažiuoti apie 15 mylių po pusantros valandos įkrovimo ir būti visu pajėgumu po aštuonių valandų įkrovimo.

Įkrovimas po ranka

Paprastai elektrinio automobilio įkrovimo laikas priklauso nuo jų talpos. Ir visų pirma apie įkrovimo galią (kW) ir didžiausią automobilinio įkroviklio galią.
Paprasčiausias ir labiausiai paplitęs būdas įkrauti elektromobilį yra prijungti jį prie įprasto maitinimo tinklo, tačiau norint gauti greitesnius įkrovimo būdus, elektromobilio savininkas turi turėti prieigą prie sieninių dėžučių ir įkrovimo stotelių.
„Wallbox“ reiškia galimybę namuose arba darbo vietoje įdiegti įrenginį, kuriuo galima greitai įkrauti automobilį.
Greitojo įkrovimo stotelės yra strateginėse miesto vietose, miesto centre arba netoli turistų lankomų vietų ir prekybos centrų. Jų galia yra labai didelė, nuo 50 iki 150 kW.
Elektromobiliai gali būti įkraunami viešose vietose naudojant kintamąją srovę (2 ir 3 režimai) arba nuolatinę srovę (4 režimas). 2 režimo laidas paprastai tiekiamas su elektromobiliu ir gali būti naudojamas prisijungti prie kai kurių viešųjų įkrovimo punktų.
Nėra iš anksto nustatyto elektromobilio įkrovimo laiko. Tai gali užtrukti pusvalandį arba iki 12 valandų, priklausomai nuo transporto priemonės akumuliatoriaus kWh, taip pat priklauso nuo įkrovimo taško ir automobilinio įkroviklio galios. Įkrovimo trukmę taip pat įtakoja išorinės aplinkos temperatūra ir akumuliatoriaus būklės/gedimo lygis. Gali būti, kad įkrovimo greitis laikui bėgant ne visada yra pastovus: pasiekus maždaug 80% ribą, įkrovimo galia gali sumažėti.

Ateitis arčiau

„Fiat“ ateitis yra vis labiau elektrinė. Tikrai, elektrifikuoja. 2020-ieji bus „Fiat“ lūžio taškas. Originalaus itališko miesto automobilio nulinės emisijos variantas žymi naujo Fiat prekės ženklo skyriaus pradžią. Neseniai bendrovė paskelbė pratęsianti solidarumo sutartis iki 2019 metų pabaigos, kad būtų paruoštos naujojo automobilio gamybos linijos.
Naujasis elektrinis Fiat 500 debiutavo 2020 m. Tai bus visiškai naujas modelis, kuris veiks tik su akumuliatoriaus energija ir nenaudos tradicinių benzininių ir dyzelinių variklių. Elektrinis „Fiat 500“ bus gaminamas „Mirafiori“ gamykloje Turine ir bus komplektuojamas su „Samsung“ sukurtais akumuliatoriais.

Jaunais 500e

Piktograma, įkvepianti pokyčius nuo 1957 m., dabar pasirengusi nukelti jus į kitą dešimtmetį su unikaliomis savybėmis.
ATRASK DAUGIAU
Fiat electric hub

Fiat elektrinė stebulė

Sužinokite, ką reiškia elektra, išsiaiškinkite visas abejones ir sužinokite su tuo susijusią naudą bei ekonomines paskatas.
ATRASK DAUGIAU