Skip to content Skip to navigation

Svajonių vedama istorija

Ready for a time travel in our history? Drag the cursor on the timeline, choose a date and discover the most iconic moments of the last 120 years of Fiat history.

1899

Grupė verslininkų ir profesionalų iš Turino suvienija jėgas, kad įgyvendintų abipusę svajonę – Italijos automobilių gamyklą, kuri galėtų pasiūlyti „demokratinį mobilumą“. 1899 m. liepos 11 d. Turine, Fiat, buvo įkurta įmonė Fabbrica Italiana Automobili Torino (Italijos automobilių kompanija Turinas). Tais pačiais metais oficialiai pradėta gamyba, kai buvo išleistas pirmasis „Fiat“ prekės ženklo automobilis „Fiat 3½ AG“.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1903

1903 m., nepaisant pusiau amatininkų gamybos linijos, įmonės rezultatai buvo pakankamai geri, kad įstatinis kapitalas padidėtų iki 800 000 lirų, o tai buvo gana didelis skaičius tuo metu.
Kartu su kitais vadovais Agnelli, kuris 1902 m. buvo paskirtas generaliniu direktoriumi, nusprendė įtraukti Turine įsikūrusią gamybos įmonę biržoje.

1910

1910 m. „Fiat“ padidino savo pasiūlą, pristatydama „Fiat“ „Tipo“.
Standartizuotų komponentų naudojimas leido racionalizuoti išlaidas ir gamybą, sukurti automobilį, kuris būtų ir patikimas, ir visiems prieinamas.
Dėl šių savybių „Fiat Tipo“ buvo toks sėkmingas, kad bėgant metams buvo reguliariai gaminamos atnaujintos automobilio versijos – nuo 1 iki 6, atsižvelgiant į variklio tūrį.These features made the Fiat Tipo so successful that, over the years, updated versions of the car were regularly produced, from 1 to 6, in order of their engine capacity.

1911

„Fiat“ 8 ir 12 AG dalyvauja pirmosiose sportinėse varžybose. Bendrovė anksti suprato, kaip svarbu naudoti automobilių lenktynes kaip naujų technologijų etaloną, prieš pradėdama jas pritaikyti gamybos linijoje. 1911 m. Fiat S61 laimėjo Grand Prix of America, o 1924 m. buvo sukurtas greitasis Fiat SB4 Eldridge. was created.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1912

Fiat „Zero“, dar žinomas kaip „Fiat 12/15 AG“, buvo utilitarinio „Fiat“ automobilių gamos pirmtakas.
Po akį traukiančiu kėbulu, suprojektuotu su labai jauno Pininfarina pagalba, automobilis turėjo labai paprastą, tvirtą ir patikimą mechaninę konstrukciją, o Torpedo versijoje jis buvo pasiūlytas tik už 8 000 lirų – tikras patogumo rekordas. Laikai.
Kokybė, stilius ir prieinamumas yra jos sėkmės priežastys, dėl kurių vien 1912–1915 m. „Fiat“ pagamino daugiau nei 2 000 pavyzdžių.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1916

Tais metais, kai buvo pradėta statyti Lingotto gamykla. Sukurtas Giacomo Mattè Trucco, jis įkūnijo ambicingą Italijos naujovių ir industrializacijos troškimą ir buvo vienas svarbiausių to meto Europos pramoninės architektūros pavyzdžių. Gamykla buvo atidaryta 1923 m. gegužės 22 d., dalyvaujant Italijos karaliui Viktorui Emanueliui III.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1932

Pirmą kartą eksponuotas Milano automobilių parodoje, vykusioje balandžio mėnesį, „Fiat 508 Balilla“, savo laikui revoliucinis automobilis, sulaukė tiesioginės sėkmės. Pirmasis Balilla buvo keturvietis sedanas, kurio kėbulas pagamintas iš medžio ir geležies, galintis važiuoti iki 80 km/h greičiu ir kainavo tik 10 800 lirų. Tai buvo vienas populiariausių automobilių Italijoje, mėgiamas žmonių ir spaudos.

fiat

fiat

fiat

1936

1936 m. gimė „Fiat 500 A Topolino“ (pažodžiui reiškia „pelytė“ ir itališkas „Disney“ peliuko Mikio pavadinimas). Tuo metu tai buvo mažiausias masinės gamybos automobilis pasaulyje. Laikomas ekonomiškų automobilių sektoriaus protėviu, jis buvo sukurtas reaguojant į ekonominę krizę, kuri ištiko Italiją iškart po Antrojo pasaulinio karo pradžios. Dėl mažo dydžio ir formos jis buvo tinkamai pavadintas „Topolino“.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1939

„Mirafiori“ yra ne tik „Fiat“ pramonės būstinė Turine, bet ir seniausia gamykla Europoje, kuri vis dar gaminama. Jis buvo atidarytas 1939 m. gegužės 15 d., siekiant padidinti mažesnės talpos variklių modelių, galinčių pasiūlyti mobilumą visiems už prieinamą kainą, gamybą. Pasibaigus Antrajam pasauliniam karui, gamyklos automobilių gamyba tikrai sustiprėjo, pradėjus gaminti antrąją 500 A seriją ir perkėlus Fiat 1100 gamybos linijas., to increase the production of smaller-capacity-engine models that could offer mobility to everyone at an affordable price. With the end of the Second World War, the factory’s automotive production really stepped up with the launch of the second series of the 500 A and the relocation of the Fiat 1100 production lines.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1947

„Fiat 1100 S“ buvo retas brangakmenis, jo buvo pagaminta vos keli šimtai vienetų. Investicijos į šį sportišką sedaną, pasižymintį sudėtingomis mechaninėmis funkcijomis, neatsipirko lėtai. 1947 m. 1000 Miglia keturios 1000 S „Berlinetta“ užėmė pirmąją dešimtuką. penkta, šešta, septinta ir devinta vietos. Tačiau lenktynių sėkmė buvo ne vienintelis dalykas, kuris paliko pėdsaką, su niekuo nesupainiojama snukio linija išgarsino automobilį visame pasaulyje. made the car famous all over the world.

fiat

fiat

fiat

fiat

1948

1948 m. įmonė pristatė 500 B „Giardiniera“ – vieną pirmųjų universalų, kada nors pastatytų dideliu mastu. Jame buvo unikalios ir prabangios šoninės juostelės iš uosio ir masonito. Terminas „Giardiniera“ buvo įkvėptas vežimų, kuriais sodininkai naudodavo savo prekes, pavadinimai. Nors jis buvo gaminamas tik kiek daugiau nei metus, jau buvo pagaminta daugiau nei 21 000 modelių.

fiat

fiat

1951

„Fiat Campagnola“, naudojamas grynai žemės ūkyje, buvo didelės apimties gamybos linija, pradėta statyti 1951 m. Su plieniniu rėmu su išilginėmis ir skersinėmis dalimis, tai buvo novatoriškas automobilis savo laikui ir užrašė vieną svarbiausių puslapių. pokario automobilizmo istorijoje, Afriką iš pietų į šiaurę įveikęs per 11 dienų ir 4 valandas.

fiat

fiat

1952

1952 m. naujojo Fiat 8V įvaizdis buvo atgaivintas su sportiškesniu patrauklumu. Automobilis su nepriklausoma pakaba ir stiklo pluošto kėbulu turėjo itališką sielą. „Fiat 8V“ buvo unikalaus ir elegantiško dizaino ir buvo sukurtas naudojant ikonines figūras, tokias kaip Ghia, Bertone, Zagato, Vignale ir Farina. Automobilis taip pat patraukė Ameriką dėl savo aštuonių cilindrų V formos architektūros.

fiat

fiat

fiat

fiat

1953

Gimsta visiškai naujas automobilis. 1953 m. rinkai išleisti 1100/103 A ir B tipo modeliai pasižymėjo modernia 4 durų konstrukcija, trijų dėžių konstrukcija ir laikančiuoju kėbulu. Tais pačiais metais „Fiat 1100 E“ baigė pirmąjį pasaulinį turą su vienu vairuotoju.

fiat

fiat

1955

Amerikietiško stiliaus 2 durų, 2 vietų Spider, taip pat sukurtas siekiant patenkinti privačių varžybų dalyvių poreikius, Fiat 1100 TV Trasformabile buvo pristatytas 1955 m., siekiant užtikrinti puikų našumą, greitį ir tikslumą. 571 pagamintas vienetas buvo aprūpintas patobulintu varikliu ir nepriklausoma pakaba priekyje su stabilizatoriumi.

fiat

fiat

fiat

fiat

1956

Gimė Fiat 600 Multipla ir tai pirmasis kada nors pagamintas MPV. Lengvas, greitas, itin rafinuotų linijų automobilis greitai sulaukė didelio pasisekimo. Šis paprastas, šeimyninis automobilis padarė funkcionalumą savo stiprybe, leidžiančiu vežti nuo keturių iki šešių žmonių arba perdaryti į dviviečio taksi versiją.

fiat

fiat

fiat

fiat

1957

Naujasis 500 buvo revoliucinio 500 Topolino evoliucija, sukurta siekiant patenkinti ekonomiško ir praktiško automobilio poreikį. Naujasis 500 buvo automobilis, kuris priėmė technologinį iššūkį sumažinti kiekvieno komponento dydį, išlaikant jauną, nesenstantį ir ikonišką dvasią.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1966

„Fiat 124“ dabar taip pat buvo prieinama kaip šeimos versija, o „Sport Spider by Pininfarina“ išleistas. Debiutavo ir „Dino Spider“, tačiau naujienos tuo nesibaigė: tada „Fiat“ pasirašys sutartį su SSRS dėl Toljatigrado, nedidelio miestelio prie Volgos upės, paversto tikru automobilių gamybos miestu, statybų.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1967

Gamyba prasidėjo Rivaltas gamykloje, kai buvo išleisti 850 Coupé ir 124 Spider. „Fiat“ žengė vieną iš svarbiausių žingsnių gamybos ir taikomųjų technologijų srityje – pristatė „Robogate“. Automatizuota gamykla, kurioje buvo derinamos įvairios technologijos, Robogate sukūrė ikoninius modelius, tokius kaip Ritmo, Uno ir Tipo.

fiat

fiat

fiat

1968

Naujasis 1968 m. „Fiat 850 City Taxi“, sukurtas kaip transporto priemonė miesto eismui dideliuose miestuose, buvo sukurtas formaliai ir funkcionaliai. Automobilis pasižymėjo erdviu salonu ir sumažintais išoriniais matmenimis, kad būtų lengviau valdyti. Pridėjus savo radijo siųstuvą-imtuvą, automobilio techninė įranga tuo metu buvo tikrai nepaprasta.

fiat

1971

850 įpėdinis Fiat 127 reprezentavo tikrą revoliuciją automobilių srityje, nes skersinis priekinis variklis, McPherson pakabos priekyje ir tarpusavyje sujungtos galinės pakabos. Daugiau erdvės, daugiau komforto, o dėl pagerinto stabilumo, stabdymo ir sukibimo kelyje – daugiau saugumo. Ikoninis automobilis kiekvienam, gyvenusiam aštuntajame dešimtmetyje.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1972

„Fiat 126“ gamybos pradžia. Šis modelis buvo „Fiat Nuova 500“ evoliucija, tačiau jis pristatė visiškai pertvarkytą 4 vietų kėbulą, 594 cm3 darbinio tūrio variklį, kuris žymiai padidino našumą, ir įdiegė sinchronizuotą pavarų dėžę.

fiat

fiat

1978

Lengvai atpažįstamas dėl futuristinio dizaino, Fiat Ritmo, kuris JK buvo žinomas kaip Strada, buvo vienas sėkmingiausių kada nors pagamintų Fiat modelių. Galima įsigyti kaip 3 ir 5 durų šeimyninį hečbeką, jo kampinės linijos užtikrino, kad „Ritmo“ būtų išskirtinis vaizdas Europos keliuose.

fiat

fiat

1980

Ikoninė Panda yra išleista dviem versijomis: 30 su 126 varikliu ir 45 su 127 varikliu. Netrukus „Fiat Panda 30“ tapo vienu mylimiausių miesto automobilių Italijoje, visų pirma išgarsėjusiu savo tvirtumu ir funkcionalumu.

fiat

fiat

fiat

1983

„Punto“ pirmtakas „Fiat Uno“ buvo pristatytas Kanaveralo kyšulyje. Revoliucija mažų automobilių pasaulyje buvo didžiulė ir akimirksniu pasisekimas, 1984 m. pelnęs Metų automobilio titulą, amžinai įkūnydamas populiaraus, visiems tinkamo automobilio koncepciją.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

1988

Gimė 5 vietų, dviejų dėžių dizaino Fiat Tipo, sukurtas maksimaliai išnaudoti savo vidaus erdvę. Inovatyvaus projekto rezultatas – „Tipo“ buvo sukurtas siekiant aukšto našumo, komforto ir saugumo lygio ir visiškai įkūnijo naujovių koncepciją ir brandžią išvaizdą.

fiat

fiat

fiat

fiat

1990

Debiutavo Panda Elettra, nulinės emisijos Panda versija. Remiantis 750 Fire, jis galėjo nuvažiuoti iki 100 km, o maksimalus greitis - 70 km per valandą. „Elettra“ buvo aprūpintas nedideliu degikliu, kuris galėjo įjungti šildymą, taip taupydamas akumuliatoriaus veikimo laiką, o transmisija rėmėsi keturių greičių pavarų dėže.

fiat

1993

Gimsta naujasis Fiat Punto ir Punto Cabrio. 1993 m. Frankfurto automobilių parodoje pristatytas „Fiat Punto“ buvo išskirtinė komunalinė transporto priemonė, taip pat vienas didžiausių „Fiat“ laimėjimų. Punto Cabrio, šios puikios italų klasikos kabrioleto versija, taip pat išsiskyrė savo 60 ar 88 AG benzininiu varikliu.

fiat

fiat

fiat

fiat

1994

Šiais metais gimė 1,8 variklio „Fiat Barchetta“, sukurtas Andreaso Zapatino, kuris sugalvojo unikalią nuo variklio dangčio prasidėjusios linijos idėją ir tarsi įsiveržia į keleivių saloną. Automobilis sulaukė pastebimos sėkmės, prisistatęs kaip ekonomiškas, bet patikimas „Spider“.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

2007

Pristatomas naujasis Fiat 500. Ši keturių ratų piktograma grįžta į kelią visiškai nauja versija. Naujajam 500 modeliui buvo lemta palikti savo pėdsaką, o jo kompaktiški matmenys papildė naują komforto lygį.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

2012

„Fiat 500L“ pristatomas pirmą kartą. Stilistiniu požiūriu jis priminė dvi skirtingas, bet atpažįstamas dizaino filosofijas, pateiktas kaip 1957 m. Fiat 500 ir 1956 m. Fiat Multipla sintezė. Dėl slankiojančios sėdynės erdvus keleivių skyrius taip pat padidino universalumą.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

2014

„Fiat 500X“ pristatomas kaip miesto visureigis, turintis tvirtą ryšį su stiliumi. Tais pačiais metais susijungė dvi automobilių grupės „Fiat“ ir „Chrysler“, įkūrus FCA: „Fiat Chrysler Automobiles“.

fiat

fiat

fiat

fiat

2019

„Fiat“ švenčia pirmuosius 120 metų su specialia automobilių serija: „New 500 Family“ – 120-oji. Tarptautinėje Ženevos automobilių parodoje pristatyta serija yra paruošta vakarėliui su dvispalve smokingo apdaila ir išskirtiniu bendradarbiavimu su „Apple Music“.

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat

fiat